V Poháru Bobří stopy se nám nedařilo

Již po 18té se uskutečnil fotbalový turnaj, ve kterém se zápolilo o Pohár Bobří stopy. Po Starkoči, Adamovu, Pikárci a Vyškovu se pořadatelským městem stalo po 5leté odmlce opět Brno, nepočítáme-li turnaje o Divošský pohár. Nehrálo se však na tradiční Holedné, ale tentokrát na novém plácku na Lesné. Bližší podrobnosti fotbalového dne nám odkryje náš speciální reportér Míla Ducháček, alias Jaromír Bosák…p1220859

Píše Milan Ducháček (Deník Sport): Byl to vlastně takový návrat do minulosti, jakobychom se ocitli v čase o dvacet let zpátky: z turnaje zbylo málo a hráčů se sešlo sotva na dva týmy, které reprezentovaly tradiční rivaly, města Brno a Vyškov. A aby prestiže ještě ubylo, ze druhého utkání odstoupil po ráně do hlavy Lukáš z Vyškova a hrálo se tak tři na tři!

i sice uloupili vítězství ve druhém utkání po penaltovém rozstřelu a srovnali stav série na 1:1, pohár ovšem nakonec zvedli nad hlavu zástupci Brna, protože rozhodující zápas v postupujícím horkém a dusném počasí zvládli lépe fyzicky i takticky a přetlačili Vyškov poměrem 5:2. Vítěznou sestavu tvořili hráči různých společenstev a byli to Vojta Hanuš, Ondra, José a já Míla. Fotbalové klání o krále Bobří stopy bylo zakončeno společným obědem na terase restauračního zařízení Dukát a obhlídkou ztraceného hřiště, zarostlého plácku pod Loosovou ulicí, kde se v devadesátých letech minulého století utkávaly týmy v turnaji o pohár Savelly.